Algirdo Taurinsko tapybos paroda „Nutapytas gyvenimas“.

Apie Parodą

Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Meno skyriuje (J. Janonio g. 9 )
Algirdo Taurinsko tapybos paroda „Nutapytas gyvenimas“.
Parodos atidarymas 2024 m. kovo 1 d., penktadienį, 18.00 val.
Parodos eksponavimo laikas 2024 03 01-2024 03 29.

 https://www.lrytas.lt/kultura/daile/2024/03/06/news/tapytojo-algirdo-taurinsko-kurybos-galia-maloniai-virpina-ziurovu-sirdis-30870316

 ALGIRDAS TAURINSKAS „NUTAPYTAS GYVENIMAS“

A. Taurinskas – XX a. Lietuvos dailės klasikas, potėpių virtuozas, nepralenkiamas koloristas, filosofas, mąstytojas, savo tapyboje plėtojęs romantiškosios lietuvių tapybos tradiciją. Jo tapyba monumentali, drobėse vyrauja apibendrinti tikrovės vaizdai, niuansuotos ar kontrastingos spalvos, vibruojančios faktūros, platūs ekspresyvūs potėpiai, šviesų žaismas ir erdvės pojūtis.
Didelę savo širdies dalį tapytojas atidavė Klaipėdos miestui, jautriai fiksavo ir perteikė pajūrio ir pamario gamtos grožį. Algirdo Taurinsko drobėse įamžinti Klaipėdos senamiesčio vaizdai, uostamiesčio gatvelės, raudonomis čerpinių stogų kepurėmis pasipuošę fachverkiniai namai, jachtų uosteliai ir lygiais marių vandenimis slystančios Drevernos žvejų dorės. Jo paveiksluose regime smėlėtus takus, vedančius jūros link, vėjo šiaušiamas pušis ir pajūrio smilgas. Algirdas Taurinskas yra nutapęs įvairiausių profesijų žmonių, artimųjų ir kolegų menininkų portretų, iškiliai ir tuo pat metu be patoso įamžino ne vieną kultūros žmogų, savo bičiulį aktorių Bronių Gražį, menotyrininką Petrą Šmitą, sukūrė ne vieną dukros Rasos portretą. Nors motyvai ir pagrindinės spalvinės emocijos - mėlyna, žalia ir raudona, Algirdo Taurinsko paveiksluose dažnai kartojosi, bet rakursai, potekstės ir nuotaikos nuolat kito.
Dar studijų metais pradėjęs dalyvauti parodose, Algirdas Taurinskas surengė ne vieną dešimtį personalinių parodų Klaipėdoje, Vilniuje ir kituose miestuose. Dalyvavo jungtinėse klaipėdiečių dailininkų parodose Lietuvoje ir užsienyje (Vokietijoje, Latvijoje ir kitur). Ankstyvųjų, XX a. 7–9 dešimtmetį sukurtų tapytojo darbų yra įsigijęs Lietuvos dailės muziejus, privatūs kolekcionieriai ir ne vienas vyresniosios kartos klaipėdietis.
Šioje parodoje eksponuojami paveikslai iš Rasos Taurinskaitės privačios kolekcijos. Rasai pavyko sukaupuoti apie 140 tėčio darbų. Šioje parodoje pirmą kartą matysite ir du ankstyvuosius Algirdo Taurinsko darbus, kuriuos jis nutapė 1957 metais, būdamas vos šešiolikos. Klaipėdiečiams bus nematyti preciziškai nutapyti jo motinos ir dailininkės Renatės Lūšis portretai. Eksponuojami ir vėlyvieji tapytojo darbai, tarp jų ir paskutinysis autoportretas, nutapytas plenero metu 2017 - aisiais.

APIE AUTORIŲ
Algirdas Taurinskas gimė 1941 09 15 Šiauliuose. Mirė 2017 01 11, palaidotas Joniškės kapinėse, Klaipėdoje.
1958-1961m. mokėsi Kauno meno mokykloje (dabar Justino Vienožinskio menų fakultetas, Kauno kolegija).
1961-1967m. studijavo Lietuvos valstybiniame dailės institute kartu su tapytojais Kostu Dereškevičiumi, Arvydu Šalteniu, Algimantu Jonu Kuru ir Algimantu Švėgžda. Susibūrę į neformalią grupę, šie menininkai metė iššūkį tapyboje iki tol vyravusioms pakilioms, didingoms temoms.
1967-1971m. pagal paskyrimą dirbo Elektrėnuose. Į Klaipėdą sugrįžo 1971 m.
Nuo 1971m. – Lietuvos dailininkų sąjungos narys.
Iki 1983 m. mokytojavo Klaipėdos Adomo Brako dailės mokykloje. Jautrus ir nuoširdus pedagogas buvo mokinių mėgiamas ir mylimas.
Vėliau dailininkas atsidėjo tik tapybai.

                                                                                                                                                                                                                                                           Parengė Birutė Skaisgirienė 

https://bbf.lt/CdCRW