Naujienų srautas

Lietuvoje2021.01.11 12:40

Pastebimos gerėjančios COVID-19 plitimo tendencijos, bet griežtesnis karantinas dar išlieka bent iki sausio 17 dienos

Požėla: savaitgalį tapome „kalnelių policija“; atnaujinta 12.53
Šarūnas Nekrošius, LRT.lt 2021.01.11 12:40
00:00
|
00:00
00:00

Praėjusią parą Lietuvoje nustačius vieną mažiausių per paskutinius kelis mėnesius naujų COVID-19 atvejų per parą skaičių, vidaus reikalų ministrė sako, kad situacija gerėja, tačiau atsipalaiduoti dar anksti.

„Epideminė kreivė pradėjo keistis į gerąją pusę ir savaitinis užsikrėtusių asmenų skaičius jau mažėja. Taikant dabartines priemones užsikrėtimų sumažėjo 20 proc. Gyventojų mobilumas yra mažesnis nei gruodžio mėnesį, bet didesnis nei per karantiną pavasarį. Policijos departamentas taip pat informavo, kad mobilumas, pagal jų duomenis, yra minus 79 proc., tiek jis yra sumažėjęs. Apibendrindami galime teigti, kad einame teisingu keliu, būtina išlaikyti dabartinius ribojimus, nes pavyzdžiai, kurie yra Čekijoje ar Airijoje, kad po tokių sprendimų [nutraukimo] užsikrėtimų kreivė šovė į viršų“, – sakė vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Pastebima gerėjanti COVID-19 plitimo situacija, bet griežtas karantinas išliks bent iki sausio 17-osios

Pasak jos, šiuo metu einama teisingu keliu, bet dabartinius ribojimus išlaikyti dar yra būtina.

Vidaus reikalų ministrės teigimu, per savaitę kontrolės postų Lietuvoje buvo apie 1200, pareigūnai apsuko ar nepraleido pro postus apie 4 tūkst. transporto priemonių, išrašyta apie 1400 protokolų už pažeidimus.

Daugiausia protokolų išrašyta dėl būriavimosi pažeidimų.

„Akivaizdu, kad būriavimasis, ypač privačiose vietose, yra ypač pavojingas, nes su tuo susiję daug rizikų virusui dar labiau plisti“, – komentavo ministrė.

A. Bilotaitė patvirtino, kad pirmadienį nebuvo priimti jokie sprendimai dėl karantino lengvinimo pokyčių, tai bus svarstoma daryti ne anksčiau nei sausio 17 dieną.

„Šiandien nebuvo priimti sprendimai dėl pokyčių, dar ankstoka daryti sprendimus. Sausio 17 dieną galėsime išsamiau vertinti situaciją, o tada priimti sprendimus dėl karantino ribojimo pokyčių“, – kalbėjo A. Bilotaitė.

Ministrė pasirėmė Čekijos pavyzdžiu, kuomet, per anksti atlaisvinus karantino suvaržymus, vėl stipriai šoktelėjo COVID-19 užsikrėtimų statistika.

„Pirmiausia kalbėsimės su ekspertais, tarsimės, nes kaip parodė kitų šalių patirtys, reikia žiūrėti atsakingai. Spręs ne politikai, remsimės tiek mokslo žmonėmis, tiek ekspertais“, – sakė ministrė. Ji nepatikslino, kokie apribojimai būtų lengvinami pirmiausia.

Policijos generalinis komisaras: savaitgalį tapome „kalnelių policija“

Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla atkreipė dėmesį į tendenciją, kad paskutinį savaitgalį pakankamai tušti buvo Lietuvos kurortai, lankomos vietos, tačiau nemaloniai nustebino situacija didmiesčiuose.

„Kalbu apie silpnąją grandį iš visų esamų ribojimų – asmenų judėjimą toje pačioje savivaldybėje. Žinoma, akcentas yra privačios erdvės, ten policijai viską sukontroliuoti yra neįmanoma. Tačiau tokių atvejų, kai vyksta vakarėlis, kai susirenka daugiau nei vieno namų ūkio asmenys ir mes reaguojame į pranešimus, yra gana nemažai“, – sakė R. Požėla.

R. Požėla atkreipė dėmesį į savaitgalį gamtoje pramogavusius žmones ir ištisas šeimas. Jo teigimu, pareigūnams teko išklausyti dvejopų vertinimų – vieni skundėsi, kad pareigūnai reagavo vangokai, kiti piktinosi, kodėl pareigūnai apskritai atvyko į tokias vietas, kur prie snieguotų kalnų pramogavo vaikai.

„Asmenys ne visai atsakingai mėgavosi žiemos teikiamais malonumais, kažkuria prasme tapome kalnelių ir kitų vietų policija. Turėjome daug reikalų ir darbo, bet šioje vietoje atsidūrėme tarsi tarp kūjo ir priekalo. Iš vienos pusės buvome kaltinami, kad nepakankamai ryžtingai elgiamės, kad neišvaikome žmonių, nerašome protokolų, iš kitos pusės kritika pasigirdo, kad apskritai ką mes ten veikiame ir kad mūsų darbas yra vykdyti kitas funkcijas“, – sakė R. Požėla.

Jis atkreipė dėmesį į dalies visuomenės požiūrį – atvykusiems pareigūnams žmonės tvirtino, kad vaikai esą virusu neužsikrečia ar kad gryname ore virusu užsikrėsti neįmanoma.

„Žmonės į įprastas vietas patenka vienu metu ir jų atsiranda daug. Bandysime šitas priemones kitą savaitgalį dar efektyviau tvarkyti“, – kalbėjo R. Požėla.

LRT.lt primena, kad per paskutinę parą Lietuvoje nustatyti 775 nauji COVID-19 atvejai, nuo šios ligos mirė 32 žmonės. Šeštadienį ir sekmadienį Lietuvoje COVID-19 atvejų skaičius buvo peržengęs tūkstančio susirgimų ribą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi